Perde Duvar Yalıtımı

Perde Duvar İzolasyon

Perde Duvar Yalıtımı - Simay İZOLASYON

Perde duvarları, toprak içindeki yeryüzü suları ve rutubete karşı koruyan bir yalıtım sistemdir. Sürme esaslı (Bitüm+ toz) ve membran (Bitümlü,Pvc, Epdm, Tpo) gibi örtü tipleri ile su yalıtım yapılmaktadır. Temelden gelen bohçalama membranları var ise perde su yalıtımı ile mutlaka birleştirilmelidir.
Perde yalıtımlarında sürme esaslı malzemeler eksiz ve beton ile arasında boşluk bırakmadığından daha çok tercih edilmelidir.Sürme esaslı malzemelerin toprak içindeki alkalilere dayanımlı olması gerekmektedir.
Su yalıtımı bittikten sonra, hafriyatın zedelemesinden korumak için koruyucu katman olarak ısı yalıtımı(XPS) ve drenaj levhası kullanmak gerekmektedir. • image

  Perde İzolasyon

 • image

  Perde İzolasyon

 • image

  Perde İzolasyon

 • image

  Perde İzolasyon

Bitümlü Membran Uygulaması

Perde duvar ve zemin betonu birleşim noktalarına tamir harcı ile pah yapılır. Tij delikleri özel tamir harçları ile doldurulur. Yüzey temizlendikten sonra astar sürülerek 1. kat bitümlü membran ısıtılarak duvara yapıştırılır. 2. kat bitümlü membran şaşırtılarak aynı yöntemle yapıştırılır. Perdedeki yalıtım bitirildikten sonra toprak dolgu öncesi yalıtımın bir duvar ile korunması gereklidir. Kullanılan bir bodrum yapılacak ise, koruma duvarı olarak ekstrüde polistiren sert köpük ısı yalıtım levhaları hem koruyucu duvar, hem de ısı yalıtım görevini görürler.

PVC Membran Uygulaması

Perdede gerekli yüzey temizlikleri ve yüzey bozuklukları tamir harcı ile doldurulur. Tayrot ve tij delikleri özel tamir harçları ile kapatılır. Perde ile temel arasında meydana gelen genleşme derzlerine ve perde merkez köşelerine pah yapılır. Düzgün yüzey üzerine, 300 ila 500 gr/m2 Geotekstil keçe 10 cm bini yapılarak perdeye asılır. Keçenin üzerine; 2 ila 3 mm PVC membran ruloları serbest asılarak, ek yerleri 10 cm bindirilir ve çift dikişli füzyon kaynak makinesi ile birleştirilir. Perde üst kotunda Geotekstil keçe + PVC membran + Geotekstil keçe aluminyum baskı çıtası ile kilitlenip bitişlere polüretan mastikleme yapılır. Bohçalaması biten su yalıtım ugulaması drenaj levhası yada koruma duvarı ile korunmalıdır.